Laeb Sündmused

« Sündmused

  • Antud sündmus on juba toimunud.

Eesmärgikeskne e-suhtlus: põhimõtted, õigekiri ja hea stiil. Praktiline koolitus

19. september 2018 @ 10:0016:45

| 128€ + km

Soodushind kehtib kuni 31. augustini

Hansa Konverentsid kutsuvad osalema praktilisele koolitusele “Eesmärgikeskne e-suhtlus: põhimõtted, õigekiri ja hea stiil”, mille viime läbi 19. septembril 2018, Tallinnas.

Koolituse sihtgrupp

Oodatud on kõik, kel huvi õige, arusaadava ja heas sõnastuses e-suhtluse vastu – sekretärid, büroojuhid, ametnikud, müügi- ja turundusjuhid ja -spetsialistid, kodulehtede sisuloojad ja teised huvilised.

Koolituse eesmärk

Koolitusel tutvustatakse selge keele põhimõtteid, sõnumi lugejakeskset esitamist ja viimaste aastate uuendusi eesti õigekirjas, sh suur- ja väiketähe ning kirjavahemärkide kasutamises. Õigekeelsussõnastik 2013 ja “Ametniku soovitussõnastik” 2014: mis on muutunud? Näidatakse, kuidas e-kiri ja e-kirjutis laiemalt erinevad sama sisuga tekstidest paberil. Tutvustatakse e-kirjutiste formaate ja nende eripära. Vaadeldakse tüüpilisemaid stiilivigu, sh bürokraatiakeelt ja võõrkeelendeid, kirjutistes ja õpetatakse neid vältima.

Koolitus seob loengu praktiliste harjutustega ning rakendab aktiivõppe meetodeid. Teoreetiline osa sisaldab tegelikke näiteid teema sagedasemate probleemide ja eksimuste kohta. Igas plokis teeme harjutusi, toome juurde näiteid osalejate kodulehe tekstidest. Lisaks suunab ja julgustab koolitus kasutama hea keele internetiallikaid ja keelehoolderaamatuid.

Koolituse lektorLoone Ots_lektori pilt

Koolituse viib läbi valdkonna hinnatud lektor Loone Ots, teadlane ja dramaturg. Loone Ots on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti filoloogina ja kaitsenud filosoofiadoktori väitekirja. Õpetab TÜs eesti keele, kirjanduse ja kultuuriga seotut aastast 1993. Olnud mitme välisülikooli külalislektor. Eesti keele koolitusi teinud aastast 2007. Keele vallas uurib peamiselt lugejakeskset tekstiloomet ja stilistikat. Eesti Keeletoimetajate Liidu liige.


* Pakkumine kiirematele registreerujatele!

Tutvu koolituse päevakavaga ja registreeri end osalema kuni 31. augustini soodushinnaga 128 eurot + km.

Alates 01.09.2018 tavahind 174 eurot + km.

* Mitme osaleja puhul ühest ettevõttest kehtivad hinnasoodustused!

Kahe osaleja registreerumisel ühest ettevõttest lisandub soodustus 5%!
Kolme ja enama osaleja registreerumisel ühest ettevõttest lisandub soodustus 10%!


Suurepärane võimalus on tellida koolitus ettevõttesse sisekoolitusena! Koolitusel kasutatakse aktiivõppe meetodeid. Koolitus õpetab kasutama head stiili ja sõnastust tekstide ja kirjade koostamiseks. Anname hea ülevaate viimaste aastate muudatuste kohta eesti õigekirjas. Programmi koostame Teie organisatsiooni vajadusi arvestades.

Kohtumiseni koolitusel

Hansa Konverentsid


PÄEVAKAVA 19. septembril 2018

09.3010.00 Hommikukohv ja registreerimine

10.0011.30

Tekst ja sõnum. Võimalused sõnumit kaotada. Miks inimesed loevad lohakalt? Miks nad lugedes ei mõtle? Lugeja ning kirjutaja vaated. Lihtne keel kui sõnumi kandja: lihtne lauseehitus, lause pikkus, sõnavormid. Täpne keel kui sõnumi kandja: sarnassõnad ja mitmeti tõlgendatavad sõnad.

11.3011.45 Energiapaus 

11.4513.15

Sihtrühmad ja allkeeled, üld- ja erialakeele sõnavara. Ametikeele hea tava. “Ametniku soovitussõnastik” 2014. Erialakeele kohandamine. Eesti keel üleilmses ruumis. Kuidas vältida võõrast keelt eesti keeles: sõnavara ja grammatika. Eurobürokraatia keel, halvad toortõlked inglise keelest. Tsitaatsõnade, võõrpärisnimede ja nende tuletiste, võõrnimeliste kaupade, toodete, teenuste, ürituste jne õigekiri.

13.1514.00 Lõuna

14.0015.30

Stiiliühtsuse nõue. E-tekstid: kodulehe teave, e-kirjad, Facebook, Twitter, blogi. Nende kirjutamise stiilierinevused. Kuidas kirjutame ja vormistame e-kirja. Kirja uuest standardist: e- ja paberikirja erinevusi. Inglise ja eesti kirjatava erinevusi.

15.3015.45 Energiapaus

15.4516.45

Kuidas kirjutada selget kutset, äraütlust, pretensioonivastust, arvet ja võlanõuet. Praktiline töö õpitu kinnistamiseks.

16.45Lõpetamine


Aeg ja maht

19. septembril 2018
Kell 10.00−16.45

Koht ja parkimine

EPIK saalis
Toompuiestee 10, Tallinn

*Parkimise info saadetakse osalejale koos meeldetuletuskutsega e-teel.

Maksumus

Registreerudes kuni 31. augustini 2018 kehtib soodushind 128 eurot + km.

Alates 01.09.2018 osaleja hind 174 eurot + km.

Kahe osaleja registreerumisel ühest ettevõttest lisandub hinnasoodustus 5%!
Kolme ja enama osaleja registreerumisel ühest ettevõttest lisandub hinnasoodustus 10%!

*Kohtade arv on piiratud, praktiline koolitus.

Maksumus sisaldab

Koolitus, koolituse põhjalikud materjalid ja harjutused paberkandjal, kohvipausid, lõunasöök. Koolituse läbinutele tunnistus.

Tasumine

Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja arve, mille tasumist ootame vastavalt arvel esitatud maksetähtajaks.

Loobumine

Koolitusest loobumisest palun teatada kirjalikult 12. septembriks (k.a) 2018. Hilisemal loobumisel kuulub registreeruja poolt tasumisele 80% koolituse maksumusest.

Lisainformatsioon

Kaia Kitsnik
GSM: +372 56 933 318
E-post: kaia@hansakonverentsid.ee

Registreerimine

Osaleja asutuse nimi *

Osaleja asutuse aadress tänav, postiindeks, linn/vald, maakond *

Kontaktisiku andmed Nimi, amet, telefon, e-post *

Soovin registreerida inimest *

1.

Lisainfo

Küsimused korraldajale/lektori(te)le

Detailid

Kuupäev:
19. september 2018
Aeg:
10:00 − 16:45
Hind:
128€ + km
Sündmuse kategooria:
Koduleht
http://www.hansakonverentsid.ee

Korraldaja

Hansa Konverentsid
Telefon:
(+372) 56 933 318
Koduleht
www.hansakonverentsid.ee

Toimumiskoht

EPIKoda saal
Toompuiestee 10
Tallinn, Estonia
+ Google kaart